Meteorologii au emis, sâmbătă, o avertizare cod galben de instabilitate atmosferică accentuată cu caracter torențial și descărcări electrice. Județele afectate sunt din regiunile Banat, sudul Crișanei și Oltenia.
În intervalul menționat, în Banat, sudul Crișanei și Oltenia, local vor fi perioade cu instabilitate atmosferică accentuată. Aceasta se va manifesta prin averse și cu caracter torențial, descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului (cu rafale de km/h), pe arii restrânse vijelii și grindină. În intervale scurte de timp cantitățile de apă vor fi de l/mp și izolat de peste 40 l/mp.
Județele afectate sunt Arad, Timișoara, Hunedoara Caraș-Severin, Gorj, Mehedinți, Dolj, Olt și Teleorman.
Video PHonline.ro
Loading...




Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”
ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august
