
Mobilizare fara precedent din partea ploiestenilor pentru victimele tragediei de la Crevedia.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Zeci de donatori au sarit in sprijinul celor afectati de exploziile de la statia GPL, la Centrul de Transfuzii din Ploiesti existand, in acest moment, o activitate intensa.
„Ieri am fost martorii unei mobilizări uluitoare a prahovenilor!
Chiar înainte ca Centrul de Transfuzii Sanguine din Ploiești să-și deschidă porțile, la ora 6 dimineața, oameni solidari erau pregătiți să doneze sânge pentru victimele tragediei de la Crevedia.
Rapiditatea acestui gest hotărât nu poate decât să ne inspire și arată clar că în momente critice, trebuie să ne ridicăm împreună.
Trebuie să credem că putem aduce un strop de lumină în întunericul acestor momente. Haideți să dăm dovadă de solidaritate și să donăm sânge, pentru că fiecare picătură contează!
Putem să ajutăm și trebuie să o facem! Trebuie să acționăm și, totodată, să ne rugăm pentru sănătatea celor răniți, pentru familiile celor care au murit și să arătăm solidaritate, responsabilitate pentru cei care trec prin clipe atât de grele!”, a scris deputatul PSD Prahova Bogdan Toader.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?






