
Naomy a fost condusă pe ultimul drum de prieteni și persoanele apropiate! Artista transgender a murit după o lungă luptă cu cancerul, în timp ce se afla într-un spital din Germania. În urmă cu câteva zile a fost adusă acasă, iar acum Naomy a fost înmormântată. Iată imagini dureroase de la eveniment!
A fost o zi grea pentru prietenii lui Naomy. Artista a fost condusă pe ultimul drum de persoanele dragi, care au venit cu inima îndurerară să petreacă ultimele clipe alături de ea. Trupul neînsuflețit al artistei transgender a stat toată noaptea la capela Străulești, unde o mulțime de oameni au dus flori și lumânări.
Naomy a fost condusă astăzi pe ultimul drum
Naomy s-a confruntat o lungă perioadă cu boala grea, dar medicii nu au mai putut să o salveze. Starea ei s-a agravat din ce în ce mai mult în perioada în care s-a aflat pe patul de spital, astfel că și-a dat ultima suflare în Germania. Vestea că a murit a fost șocantă pentru persoanele din comunitatea din care face parte.
Astăzi prietenii și apropiații au condus-o pe Naomy pe ultimul drum și au fost alături de ea în ultimele momente. A fost foarte greu pentru ei să își ia rămas bun de la ea, având în vedere toată perioada în care au stat departe și au sperat că se vor reîntâlni. Iată, însă, că destinul a avut alte planuri pentru Naomy.
La locul ei de veci au fost duse o mulțime de coroane cu flori, iar sicriul în care a fost înmormântată este de culoare albă. O mulțime de oameni îndurerați au luat parte la cel mai trist eveniment, organizat la cimitirul Străulești.
Repatrierea ei a costat euro
Costurile de repatriere ale lui Naomy au fost uriașe. O asociație a făcut tot ce a putut pentru a strânge suma de euro, necesară pentru a acoperi cheltuielile în acest sens.
Sicriul lui Naomy a ajuns în țară în urmă cu câteva zile, după eforturi uriașe depuse în acest sens. Prietenii lui Naomy au reușit, acum, să o conducă pe ultimul drum.




Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”
LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor
Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026






