Recomandări video

Loading videos...

O femeie a primit 10.000 de euro, pentru că i-a fost fracturată mâna în urma unei frâne bruşte în autobuz / Dosarul se judecă la Curtea de Apel, după ce asiguratorul a considerat că suma oferită de judecători e prea mare

O femeie a primit 10.000 de euro, pentru că i-a fost fracturată mâna în urma unei frâne bruşte în autobuz / Dosarul se judecă la Curtea de Apel, după ce asiguratorul a considerat că suma oferită de judecători e prea mare

O ieșeancă și-a rupt mâna după ce un șofer de autobuz al Companiei de Transport Public a frânat brusc, iar femeia a dat în judecată societatea. A cerut despăgubiri materiale de 8.700 lei, dar și 300.000 de lei ca daune morale, însă judecătorii au considerat că 10 mii de euro sunt suficienți, relatează Ziarul de Iași.

Pică orașul pe noi, în timp ce administrația Polițeanu organizează drifturi și paranghelii! Podul de la Sud stă să se prăbușească, iar stâlpii de telegraf au început să cadă peste mașini!

Incidentul a avut loc în septembrie 2019. În urma frânei bruște puse de șoferul autobuzului în care se afla, M.T. a suferit o dublă fractură a antebrațului. A avut nevoie de aproape trei luni de îngrijiri medicale și de recuperare funcțională. În fața instanței, femeia a spus că înaintea accidentului era o persoană activă, cu activități în domeniul masajului, pe care acum nu le mai poate desfășura. În plus, a rămas cu fobii legate de deplasarea în autovehicule.

ALO, Primăria! Încă un stâlp s-a prăbușit în Ploiești, chiar pe trecerea de pietoni! E al doilea caz în două zile!

Magistrații au fost de acord că aceasta ar merita să primească pentru suferința sa 10 mii de euro.

Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?

„Despăgubirile acordate trebuie să păstreze un raport rezonabil de proporţionalitate cu dauna suferită, în scopul asigurării unei juste compensaţii a suferinţelor pe care le-au îndurat sau eventual mai trebuie să le îndure terţele persoane păgubite”, au precizat magistrații Judecătoriei.

Asiguratorul a făcut apel, iar dosarul a intrat pe rolul Curții de Apel, dezbaterile urmând să aibă loc la mijlocul lunii ianuarie a anului viitor.

 

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468