
Polițiștii din Ploiești s-au pomenit joi, în jurul prânzului, cu un bărbat din Șirna care a venit la sediu să anunțe că a lovit un autoturism care era parcat pe str. Mihai Bravu. Din păcate, mărturisirea i-a adus un dosar penal, pentru că s-a dovedit că era nu numai sincer, ci și cam beat.
“În jurul orei 12.00, la sediul Poliției municipiului Ploiești, s-a prezentat un bărbat în vârstă de 52 de ani, din comuna Șirna, care a declarat faptul că in cursul dimineții a fost implicat într-un eveniment rutier pe strada Mihai Bravu din municipiu.
Din verificări s-a stabilit faptul că bărbatul, în timp ce efectuau manevra de mers înapoi, ar fi acroșat un autoturism care se afla staționat.
Un ploieștean beat și-a parcat mașina pe Bd. Republicii, în mijlocul drumului
Un ploieștean beat și-a parcat mașina pe Bd. Republicii, în mijlocul drumului
Conform procedurii, bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat o valoare de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat, ulterior fiind condus la o unitate medicală în vederea recoltării de mostre biologice de sânge”, au relatat reprezentanții IJP Prahova.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere a unui autovehicul pe drumurile publice sub influența băuturilor alcoolice.




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






