
În cursul lunii mai a.c., polițiștii locali din cadrul Birourilor de Ordine Publică și Intervenție Rapidă, în colaborare cu lucrători din cadrul TCE Ploiești, au desfășurat 13 acțiuni de control în mijloacele de transport în comun de pe raza municipiului.
În urma legitimării unui număr de 418 persoane, reprezentanții operatorului de transport public de persoane au aplicat 388 sancțiuni contravenționale, 17 bilete de suprataxă și au întocmit 13 documente constatatoare.
Totodată, 7 călători au fost sancționați contravențional de către polițiștii locali pentru documente de identitate expirate și consum de alcool în mijloacele de transport în comun.
Poliția Locală Ploiești desfășoară în continuare acțiuni de prevenire a faptelor antisociale în mijloacele de transport în comun de pe raza municipiului, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță pentru cetățeni.
Totodată, polițiștii locali informează ploieștenii că sunt permanent la dispoziție prin Dispeceratul instituției, la numerele de telefon 0244/954 și 0244/513255, precum și prin intermediul adresei de e-mail: office@polocploiesti.ro
Comunicat Politia Locala Ploiesti




După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






