
Primarul Municipiului Ploiești, Andrei Liviu Volosevici, a dispus livrarea energiei termice către toate unitățile de învățământ preuniversitar din oraș, începând de miercuri, 18 octombrie 2023.
Având în vedere temperaturile scăzute înregistrate în ultimele zile, la nivelul municipiului nostru, edilul șef al municipiului Ploiești a dispus operatorului S.C. Termo Ploiești S.R.L. furnizarea energiei termice în unitățile de învățământ ploieștene pentru asigurarea condițiilor optime necesare derulării actului educațional.
Astfel, începând de miercuri, 18 octombrie 2023 toate creșele, grădinițele, școlile gimnaziale și liceele din oraș vor beneficia de aceste servicii.
Municipalitatea face precizarea că, livrarea agentului termic către asociațiile de proprietari, în această perioadă, se poate realiza în baza unei solicitări scrise adresate operatorului local, S.C. Termo Ploiești S.R.L.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






