Recomandări video

Loading videos...

Prințesa Bajrakitiyabha din Thailanda este în spital din 2022. Palatul a anunțat acum de ce suferă aceasta

Prințesa Bajrakitiyabha din Thailanda este în spital din 2022. Palatul a anunțat acum de ce suferă aceasta

Prințesa Bajrakitiyabha Narendira Debyavati din Thailanda este spitalizată din 2022. Vineri, palatul regal a anunțat că aceasta a dezvoltat o infecție severă a sângelui și rămâne sub îngrijire medicală. Este primul comunicat privind starea ei de sănătate din 2023 până azi, informează Reuters.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

Prințesa în vârstă de 46 de ani, fiica cea mare a regelui Maha Vajiralongkorn, a fost internată în spital în decembrie 2022 după ce și-a pierdut cunoștința în urma unei afecțiuni cardiace, a declarat palatul într-un comunicat.

Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

Palatul regal a declarat că se utilizează medicamente și echipamente pentru a-i susține funcțiile pulmonare și renale.

La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani

Săptămâna trecută, o echipă medicală i-a administrat antibiotice după ce a detectat o infecție severă în sânge. De asemenea, i s-au administrat medicamente pentru tensiunea arterială, a precizat palatul.

Prințesa este unul dintre cei trei copii ai regelui Vajiralongkorn, care au titluri oficiale, ceea ce o face eligibilă pentru tron în conformitate cu Legea succesiunii la tron din 1924.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468