
Comisia Municipală pentru Transport și Siguranța Circulației a aprobat solicitarea Arhiepiscopiei Romano – Catolice București, Parohia Romano – Catolică Ploiești, privind desfășurarea, cu prilejul Floriilor Catolice, a procesiunii “Intrarea lui Isus în Ierusalim”, duminică, 24 martie 2024, între orele 11.00 -11.30.
Evenimentul se va desfășura în prezența echipajelor Poliției Rutiere Ploiești și Poliției Locale Ploiești și va implica restricționarea circulației auto, pe traseul Biserica Catolică, situată pe strada Ștefan cel Mare nr. 13, până la intersecția cu strada Covurlui, cu întoarcere, în procesiune, tot pe partea carosabilă.
Video PHonline.ro
Loading...




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?






