Recomandări video

Loading videos...

PSD a câştigat postul de viceprimar la Câmpina

PSD a câştigat postul de viceprimar la Câmpina

Primarul municipiului Campina, Irina Mihaela Nistor, a anuntat, astazi, ca PSD a castigat postul de viceprimar in urma alegerilor desfasurate prin vot secret, pe 21 noiembrie.

Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă

Astfel, Livia Lupu este noul viceprimar al Campinei, aleasa cu 12 voturi pentru, 3 impotriva si 2 voturi nule.

Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!

Am plăcerea de a vă anunța că, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local din data de 21 noiembrie 2024, doamna Livia Lupu (PSD) a fost aleasă viceprimar al municipiului Câmpina pentru mandatul 2024-2028. Alegerea s-a desfășurat prin vot secret, iar rezultatul reflectă sprijinul majoritar din partea consilierilor locali: 12 voturi pentru, 3 împotrivă și 2 voturi nule.

FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!

Cu o vastă experiență în administrație și o dorință puternică de a contribui la dezvoltarea municipiului nostru, doamna viceprimar Livia Lupu își asumă acest rol cu responsabilitate și dedicare. Suntem convinși că împreună vom putea realiza proiecte importante pentru comunitatea câmpineană.

Felicitări și mult succes în această nouă etapă! Continuăm să lucrăm pentru binele orașului nostru!”, a transmis Irina Mihaela Nistor, primarul municipiului Campina.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468