
Locuitorii din zona de Nord a municipiului au avut ocazia sa-si transmita doleantele echipei PSD Ploiesti, care, ieri, a luat la pas cartierul, insotiti de senatorul Laura Moagher si directorul ajunct al SGU, Alin Danila.
„Alaturi de presedintele organizatiei 12.1- doamna Nicoleta Nafornita, domnul director adjunct al SGU -Alin Danila si domnul inginer Ionut Dumitrescu, am fost in aceasta dupa -amiaza in cartierul Nord al Ploiestiului, mai exact in zona Cameliei, Ideal, Meșteșugăresc.
Da, trebuie sa admitem si sa recunoastem ca sunt probleme in aceste zone, am fost acolo la cererea locuitorilor si am discutat alaturi de colegii mei cum putem impreuna sa gasim rezolvare la aceste probleme sesizate, precum spatiile verzi, locurile de joaca, asfaltare, oameni ai strazii ce prezinta pericol pentru comunitate si multe altele. Am fost in permanenta legatura cu colega mea doamna Simona Albu si domnul prefect Virgiliu Nanu, care m-au ajutat sa gasim solutii . Multumesc pentru toate criticile si probleme sesizate !”, a transmis senatorul Laura Moagher.




VIDEO: Tinerii social-democrați prahoveni și-au ales conducerea, în prezența președintelui CJ Prahova, Virgil Nanu
Provița de Jos: Primarul Ionuț Bocioacă îi mulțumește președintelui CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pentru asfaltarea drumurilor din comună
VIDEO: Familia cu cinci copii, aruncată în stradă. Persoanele vulnerabile din Ploiești tratate cu dezinteres de administrația Polițeanu






