
Tentativa primarului PNL din Boldești-Scăeni, Florin Dincă, de a pune în responsabilitatea Consiliului Județean Prahova faptul că angajații Unității de Asistență Medico-Socială nu și-au primit salariile a fost demolată și de Răzvan Tănase, consilier local AUR.
UAMS Boldești-Scăeni se află în subordinea Consiliului Local Boldești, cu toate obligațiile aferente, inclusiv asigurarea bugetului pentru salariile angajaților unității.
Într-un interviu acordat phonline.ro, consilierul local Răzvan Tănase (AUR) a declarat că grupurile AUR și PSD și Consiliul Local au avut un amendament care se referea exact la asigurarea salariilor de la Unitatea de Asistență Medico-Socială. Potrivit acestuia, consilierii PNL și PMP, care formează majoritate în CL Boldești-Scăeni – nu au votat amendamentul, astfel că s-a ajuns la situația în care angajații au ieșit în stradă.
Răzvan Tănase a explicat și procedura respectată până acum în ceea ce privește UAMS, iar consilierul AUR a evidențiat faptul că unitatea nu s-a mai confruntat cu o problemă atât de gravă, decât acum, în mandatul actualului primar, liberalul Florin Dincă.




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”






