
Tentativa primarului PNL din Boldești-Scăeni, Florin Dincă, de a pune în responsabilitatea Consiliului Județean Prahova faptul că angajații Unității de Asistență Medico-Socială nu și-au primit salariile a fost demolată și de Răzvan Tănase, consilier local AUR.
UAMS Boldești-Scăeni se află în subordinea Consiliului Local Boldești, cu toate obligațiile aferente, inclusiv asigurarea bugetului pentru salariile angajaților unității.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Într-un interviu acordat phonline.ro, consilierul local Răzvan Tănase (AUR) a declarat că grupurile AUR și PSD și Consiliul Local au avut un amendament care se referea exact la asigurarea salariilor de la Unitatea de Asistență Medico-Socială. Potrivit acestuia, consilierii PNL și PMP, care formează majoritate în CL Boldești-Scăeni – nu au votat amendamentul, astfel că s-a ajuns la situația în care angajații au ieșit în stradă.
Răzvan Tănase a explicat și procedura respectată până acum în ceea ce privește UAMS, iar consilierul AUR a evidențiat faptul că unitatea nu s-a mai confruntat cu o problemă atât de gravă, decât acum, în mandatul actualului primar, liberalul Florin Dincă.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






