Recomandări video

Loading videos...

Revine trupa Valahia, după 21 de ani? S-au despărțit de la bani? Mihai Trăistariu: „El mă tot roagă…” Cât de greu își câștigă acum pâinea Dorin Topală

Revine trupa Valahia, după 21 de ani? S-au despărțit de la bani? Mihai Trăistariu: „El mă tot roagă…” Cât de greu își câștigă acum pâinea Dorin Topală

Mihai Trăistariu și Dorin Topală au format, la sfârșitul anilor 90, una dintre cele mai bune trupe dance din România. După o colaborare de 5 ani, în care au lansat hit-uri pe bandă, precum „Banii și fetele”, „La mare, la soare” și „Banana”, cei doi soliști au ales alt drum. Exclusiv prin intermediul Click!, Mihai Trăistariu vine cu vești despre fostul coleg de scenă, alături de care a cunoscut celebritatea. 

Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”

Revine trupa Valahia pe scenă? Ce spune Mihai Trăistariu

Mihai Trăistariu este de acord să mai colaboreze cu fostul coleg de scenă, Dorin Topală, dacă vor fi solicitați, în această formulă de aur:

Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă

„Cu Dorin Topală, oricând sunt solicitat, cânt, dar să fie el pe acasă, prin țară, căci de mulți ani, fiind căpitan de vas, e mai mult plecat pe mare. Îmi spune mereu că îi e dor de scenă, am mai cântat cu el și la „Nostalgia”, la ultimele ediții, am mai reunit trupa, cântăm împreună hiturile „Banii și fetele”, „La mare, la soare” și „Banana”.

Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!

Mă anunță mereu, de pe vas, și cu câte o lună înainte, că revine la Constanța. Îmi spune: „Poate mai găsești ceva, o emisiune, un concert, că mi-e tare dor de scenă!”. Desigur, ne reunim, când suntem chemați împreună, s-a întâmplat și o să se mai întâmple, pentru că mă înțeleg bine cu el. Nu ne-am despărțit, de la bani, i-am împărțit mereu corect!”.

Cu ce se ocupă în prezent Dorin Topală: „Sunt căpitan în marina comercială”

După ce s-a retras însă din lumina reflectoarelor, Dorin Topală și-a câștigat pâinea pe mare, în calitate de comandant pe vasele petroliere. Transportă în special țiței, fiind absolvent al Academiei de Marină din Constanța:

„Eu și Mihai ne-am despărțit și la scurt timp după am luat hotărârea să plec pe mare. Acum sunt căpitan în marina comercială”, spune Dorin Topală.

De ce Costi Ioniță nu revine, alături de ei, pe scenă? Mihai Trăistariu: „Voia să facem manele”

Mihai Trăistariu povestea, tot într-un interviu pentru Click!, și despre motivele despărțirii de fostul lor coleg, Costi Ioniță, artistul care a făcut parte din „Valahia”, la debutul trupei:

„Destrămarea trupei s-a produs din cauza unui motiv banal. De fapt, au fost multe motive adunate: de la cine stă în mijloc, că eram trei, și existau discuții că tu ai stat mai mult în mijloc, de parcă asta conta, care cum se îmbracă, unul în alb, altul în negru…

Discuții de doi lei, care nu-și aveau rostul, astea s-au acumulat și automat s-a spart trupa, cam după un an am rămas doar eu cu Dorin. Motivele despărțirii sunt destul de puerile. Nu am avut discuții mai mari la despărțire. A mai fost și discuția că el voia să facem manele, deja Costi lansase trupa LA și trupa Elegance, care aveau mare succes, ambele trupe la acea vreme dăduseră lovitura cu niște hit-uri.

„Probabil că vrea să șteargă cumva trecutul”

El zicea să ne îndreptăm și noi pe manele, dar eu cu Dorin nu am vrut. Discuția asta a pus capac! Și uite așa ne-am separat. Costi nu a vrut niciodată să participe și atunci n-am mai insistat. Nu știu motivul! Probabil că vrea acum să șteargă cumva trecutul, lucrează pentru americani, produce muzică afară, nu știu care e motivul adevărat”.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468