
Un autobuz al firmei Ave Diana, compania de transport condusă de controversata liberală prahoveană Rodica Papuc, a fost surprins astăzi staționând neregulamentar, aproape lipit de o trecere pentru pietoni. Culmea, e vorba despre același vehicul amendat pe 27 iulie pentru exact aceeași abatere.
Imaginea a fost surprinsă astăzi și postată pe rețelele de socializare:
Europarlamentarul Adrian Axinia (AUR): „Au început să-l lase nervii pe Nicușor Dan”

O firmă cu probleme în trafic, dar și de natură penală
Rodica Papuc este deja notorie pentru dosarul cu microbuze școlare livrate la preț dublu prin firma controlată de fiul său – o schemă care a prejudiciat direct banii europeni. Contractele au vizat mai multe județe, iar suspiciunile sunt atât de grave încât ministrul fondurilor europene a confirmat că urmează o anchetă la nivelul Parchetului European.
În mediul politic prahovean, Papuc este cunoscută nu doar ca „scandalagioaică”, ci și ca apropiată a fostului baron Iulian Dumitrescu (Lamborghini). Asocierea dintre cei doi a alimentat și mai mult suspiciunile privind modul în care firma fiului Rodicăi Papuc a reușit să prindă contracte consistente, în ciuda controversei publice permanente.




Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”
Bogdan Toader, PSD Prahova: Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază îi ajută pe români să facă față scumpirilor






