Recomandări video

Loading videos...

Șase județe intră de la noapte sub cod galben de vreme severă. Ploi torențiale și vijelii până mâine la prânz

Șase județe intră de la noapte sub cod galben de vreme severă. Ploi torențiale și vijelii până mâine la prânz

La noapte, șase județe intră sub avertizare cod galben de instabilitate atmosferică, potrivit Administrației Naționale de Meteorologie. Este vorba de județele Caraș-Severin, Hunedoara, Gorj, Mehedinți, Vâlcea și Dolj.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

Potrivit ANM, în sudul Banatului și în vestul și nordul Olteniei, precum și în vestul Carpaților Meridionali vor fi perioade cu instabilitate atmosferică. Aceasta se va manifesta prin averse torențiale și descărcări electrice. În intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor fi de l/mp și izolat de peste l/mp. Avertizarea intră în vigoare în noapteaa de miercuri spre joi, la ora și este valabilă până joi la ora  

Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

Instabilitatea atmosferică va fi accentuată în cea mai mare parte a țării până luni.

La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani

image

Harta județelor afectate de codul galben

În același interval de prognoză, în București cerul va fi variabil, iar vântul va sufla slab până la moderat. Temperatura minimă va fi de grade Celsius.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468