Recomandări video

Loading videos...

Scandal la Gara de Vest. Polițiștii au dat amenzi de 10.000 de lei

Scandal la Gara de Vest. Polițiștii au dat amenzi de 10.000 de lei

Doi tineri beți au provocat un scandal în zona Gării de Vest din Ploiești. Aceștia au intrat în conflict cu proprietarul unei mașini, după ce au căzut peste autoturism.

SURSE – Nicușor Dan va încredința mandatul de premier PSD. Sunt luate în calcul două nume, Grindeanu și Rogobete. Urmează guvern monocolor, doar cu psd-iști. AUR este exclus din toate calculele politice

,,Polițiștii din cadrul Secției nr. 3 Poliție Ploiești au fost sesizați, la data de 23 iunie 2026, în jurul orei 22:30, cu privire la un conflict izbucnit între mai multe persoane în zona Gării de Vest din municipiul Ploiești.

VIDEO: Infrastructura are prioritate în mandatul lui Virgil Nanu. A fost aprobat acordul cu CNAIR pentru lărgirea ieșirii spre Strejnicu și pasajul DN 1

La fața locului au fost direcționate de îndată echipaje de poliție și jandarmi, pentru aplanarea conflictului, restabilirea ordinii publice și luarea măsurilor legale care se impun.

CJ Prahova a aprobat încheierea acordului de parteneriat cu CNAIR pentru realizarea pasajului de la Strejnic

În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că între trei persoane a izbucnit un conflict verbal, fără ca acesta să degenereze în acte de violență fizică. Din primele date, conflictul ar fi fost generat de faptul că un tânăr de 24 de ani le-ar fi atras atenția celorlalte două persoane după ce acestea ar fi căzut peste autoturismul său.

Având în vedere comportamentul recalcitrant manifestat de cele două persoane, forțele de ordine au procedat la imobilizarea și conducerea acestora la sediul unității de poliție, în vederea stabilirii situației de fapt și dispunerii măsurilor legale.

În urma verificărilor, cele două persoane au fost sancționate contravențional, conform prevederilor Legii nr. 61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, valoarea totală a amenzilor aplicate fiind de 10.000 de lei.

Totodată, polițiștii au adus la cunoștința persoanelor implicate prevederile Legii nr. 26/2024 privind ordinul de protecție, însă, în urma evaluării efectuate, nu au fost întrunite condițiile legale pentru constatarea existenței unui risc iminent și emiterea unui ordin de protecție provizoriu,, a transmis IPJ Prahova.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468