
Acțiune de amploare pe cele mai importante șoselele din Baia Mare dar și din Maramureș. Un șofer a rămas fără permis de conducere pentru că a consumat alcool înainte de a se urca la volan, iar alți doi pentru că ar fi consumat substanțe interzise.
Într-un alt caz, polițiștii au găsit într-o maşină două pliculețe cu substanțe cristaline, posibil droguri de mare risc. Unul dintre pasageri a încercat să le arunce după ce polițiștii l-au scos din mașină. Într-un final a recunoscut că sunt ale lui. Toți cei patru din autoturism au fost percheziționați. Șoferul și tânărul care a avut asupra lui drogurile au fost duși la sediul poliției pentru audieri.
Nici la Brasov situatia nu a fost mai fericită pentru soferi. În unele cazuri, vehiculele au fost controlate în cel mai mic detaliu. Iar testele pentru depistarea substanțelor psihoactive au lucrat fără întrerupere. Un şofer a fost testat pozitiv pentru cannabis, deşi, spune el, nu ar fi consumat vreodată astfel de substanţe.
Șoferii au fost verificați inclusiv în încălțăminte
Și în București polițiștii au oprit în trafic șoferii pentru a depista nereguli. Fiecare mașină a fost atent verificată şi au fost făcute chiar și controale corporale. Inclusiv echipajle canine au fost scoase în teren. Controalele vor continua şi în nopţile următoare.




Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”
ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august


