Stroe se îndreaptă spre medalie!

Boxerul Fabian Stroe, CSM Ploiești&Centrul Olimpic Brăila, este calificat în sferturile de finală ale categoriei „52 kg” din cadrul Campionatului European de Box pentru Juniori, găzduit de Sala Sporturilor Olimpia! La debutul în competiţia continentală, sportivul ploieștean a trecut de finlandezul Hussenreza Haidari: decizie unanimă a arbitrilor, 5-0, adversarul fiind numărat o dată de arbitrul de ring în repriza secundă! Fabian a declarat, după calificare, că a avut un adversar tocmai potrivit ca să intre cât mai bine în competitie.

Fabian Stroe:’’A fost o luptă așteptată, dacă pot spune așa. Nu a fost o luptă grea, am reușit să fac față primului meci și aștept următoarea luptă. Am avut ceva emoții având în vedere că boxez acasă, am avut o galerie mare, dar am reușit să trec peste emoții și să mă impun. Este o altă atmosferă când lupt acasă și vreau să răsplătesc încrederea antrenorilor, familiei și celor apropiați.”

Titi Tudor:’’Am trait meciul aproape ca niciodată. Tensiunea este tare și mare având în vedere că suntem gazdele unui Campionat European. Mă bazez mult pe Fabian să câștige o medalie la acest turneu. Îl știu de la 9 ani, este un copil deosebit, muncitor, la noi s-a format și a crescut, iar acum se pregătește foarte bine la Centrul Olimpic de la Brăila, cu George Perțea și Marian Pița. Am mare încredere în Fabian că o să urce cât mai sus pe podiumul de premiere!”

BREAKING/ Dezastrul de la Slănic, provocat de „gruparea mafiotă a lui Iulian Dumitrescu”! Lucrări executate ILEGAL la comanda lui Dumitrescu au dus la surparea terenului

În sferturile de finală ale competiţiei, Fabian îl va întâni, joi, pe ungurul Peter Benedek, care a trecut la rândul lui, prin decizie unanimă, de israelianul Maik Eliyahu. În gala de ieri un alt coleg a lui Stroe, Ovidiu Suvache, ,,cat. 66 kg”, a reușit calificarea în sferturi, după o decizie împărțită, împotriva spaniolului Eugenio Montoya. În gala de astăzi, prima sesiune, două pugiliste din România au reușit să-și câștige meciurile. În cadrul categoriei ,,54 kg”, Rocio Bucur Trigos a trecut de albaneza Arba Kuci, iar la categoria ,,57 kg”, Mirela Cojocaru a trecut de israelianca Malak Fashfsha. Sursa foto:csmploiestiro.

Drulă (USR), despre baronul PNL Dumitrescu „Lamborghini”: Acest hoț vrea să candideze iar la Consiliul Județean Prahova

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191