
Subprefectul Emil Draganescu a anunțat, joi seară, că va prelua funcția de prefect al județului Prahova, înlocuindu-l pe colegul său, Virgiliu Daniel Nanu, care s-a angajat în cursa pentru președinția Consiliului Județean Prahova.
Odată cu acest transfer de responsabilități, Draganescu își propune să continue munca începută alături de Nanu în beneficiul locuitorilor.
În mesajul său transmis pe Facebook, Draganescu a subliniat eforturile comune întreprinse cu Virgiliu Nanu pentru a gestiona diversele provocări cu care s-a confruntat județul, printre care criza refugiaților ucraineni, problemele legate de termie și gestionarea deșeurilor.
De asemenea, Drăgănescu a menționat momentul în care Instituția Prefectului a reuşit să prevină abuzurile în distribuirea fondurilor publice, făcând referire la episodul în care doar primarii PNL ar fi primit sume de bani de la Consiliul Județean, acțiune blocată de prezența prefectului Nanu la şedința CJ.
<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fweb.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid086jVBsHnim9eqtdXxt6hizq1GhCv2q57iG1cbQ85bRzGBhpaWD6qfzdLEAKbcztbl%26id%3D100077442369227&show_text=true&width=500″ width=”100%” height=”704″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share”></iframe>




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”






