Recomandări video

Loading videos...

Revine taxa de pod de la Feteşti. Vezi de când şi câţi bani a pierdut statul pe perioada lucrărilor

Revine taxa de pod de la Feteşti. Vezi de când şi câţi bani a pierdut statul pe perioada lucrărilor

Vom plăti din nou taxa de pod de la Feteşti, de la sfârşitul săptămânii.

VIDEO: Tinerii social-democrați prahoveni și-au ales conducerea, în prezența președintelui CJ Prahova, Virgil Nanu

Taxa a fost suspendată din cauza reparaţiilor la podul peste braţul Borcea. De la 1 iunie s-a circulat pe o singură bandă pe sens. Şantierul s-a terminat, iar acum se circulă normal. Podul a fost reparat prima dată după 38 de ani, iar în timpul lucrărilor statul a pierdut 20 de milioane de lei pentru că nu a încasat taxa de trecere.

Provița de Jos: Primarul Ionuț Bocioacă îi mulțumește președintelui CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pentru asfaltarea drumurilor din comună

Revine taxa de pod de la Feteşti. Procesul de reabilitare a început în luna februarie, dar pentru că au apărut probleme neprevăzute la structura de rezistenţă, aceste lucrări au fost prelungite. Aşa s-a ajuns în situaţia în care minivacanţele de 1 Mai, dar şi de 1 Iunie şi Rusalii s-au format cozi pe zeci de kilometri, care au pus serios la încercare nervii şoferilor.

VIDEO: Familia cu cinci copii, aruncată în stradă. Persoanele vulnerabile din Ploiești tratate cu dezinteres de administrația Polițeanu

Lucrările de reparaţii structurale realizate la podurile dunărene Borcea şi Cernavodă vor avea o perioadă de serviciu de cel puţin 40 de ani, garanţia fiind de 5 ani după recepţie.

 

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468