Recomandări video

Loading videos...

Triplă de aur pentru atleții ploieșteni

Triplă de aur pentru atleții ploieșteni

Recent, în sala de atletism „Ioan Soter” din cadrul complexului sportiv ” Lia Manoliu” din capitală, s-a disputat finala Campionatului Național, rezervat categoriilor U 14 și U 13! Atleții de la CSS Republica Ploiești au reușit să obțină 3 titluri de campioni ai României, o medalie de argint și două medalii de bronz, astfel:

Cat U 13 ( 2013)
Ștafeta 4 x 200 m băieți – medalie de aur și titlul de campioană a României – 1.55.37 min., în componența,David Croitoru – Matei Stoica – David Drăghici – Christian Dragomir;
Christian Dragomir – medalie de argint la 200 m – 28.12 sec., medalie de bronz la 60 m – 8.48 sec;
David Croitoru – medalie de bronz la 1500 m -5.10.20 min!

Cat U 14 ( 2012)
Ștafeta 4 x 200 m fete, medalie de aur și titlul de campioană a României – 1.52.46 min., în componența, Maia Ivănoiu – Teodora Moraru – Anastasia Avram – Antonia Mihai;
Ștafeta 4 x 200 m băieți, medalie de aur și campioană a României, în componența, Alex Marinescu – Dragoș Metea – Mihai Ene – Andrei Panait!

VIDEO: Infrastructura are prioritate în mandatul lui Virgil Nanu. A fost aprobat acordul cu CNAIR pentru lărgirea ieșirii spre Strejnicu și pasajul DN 1

Cea mai spectaculoasă cursă a echipei antrenată de profesorii Maria Andrei și Florin Andrei a fost cea a ștafetei 4 x 200 m fete, cat. U 14, unde atletele ploieștene au obținut aurul ( 14 echipe participante), devansând cu o sutime de secundă, sportivele de la Giroc Chișoda! La întrecere au alergat peste 600 sportivi din toată țara!

CJ Prahova a aprobat încheierea acordului de parteneriat cu CNAIR pentru realizarea pasajului de la Strejnic

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468