
Duminica aceasta, disprețul administrației Polițeanu față de cetățeni a atins un nou prag, de data aceasta lovind în valorile și liniștea comunității religioase.
La finalul slujbei, enoriașii care au ieșit din Catedrală au fost întâmpinați nu de pacea duminicală, ci de un labirint de garduri metalice și un haos de nedescris.
Oamenii au fost direcționați forțat, fiind obligați să ocolească zone întregi „ca vitele” prin țarcuri improvizate, pentru a face loc concursului de drift.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Contrastul a fost de-a dreptul revoltător: în secunda în care credincioșii au pășit în afara lăcașului de cult, liniștea rugăciunii a fost spulberată de bubuitul motoarelor turate la maximum și de mirosul de cauciuc ars, chiar în fața bisericii.
Această scenă, în care niște mașini de concurs acoperă simbolic sunetul clopotelor, arată încă o dată că pentru actualul primar, spectacolul de fațadă este mai important decât respectul elementar pentru cetățeni, pentru bătrâni și pentru tradiția acestui oraș.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






