
Un bărbat din Marea Britanie, care a băut 10 litri de apă pe zi timp de doi ani, a fost diagnosticat cu o tumoare pe creier. Inițial, medicii au crezut că are diabet, relatează Mirror.
Jonathan Plummer, în vârstă de 41 de ani, a descoperit că suferă de această formațiune după ce a mers la medicul său de familie și la un medic nefrolog. Bărbatul a făcut un test oftalmologic, iar în urma rezultatelor a fost trimis la spital pentru o scanare RMN și a fost diagnosticat cu o tumoră pe creier.
Jonathan a fost supus la 30 de reprize de radioterapie intensă după ce tumora s-a dezvoltat în glanda hipofiză (care face parte din sistemul endocrin), ceea ce afectează retenția de apă.
„Am simțit o sete constantă pe care nu am putut să o potolesc. A fost o perioadă îngrozitoare care m-a făcut să pierd zile de lucru la un moment dat și am avut parte de o oboseală extremă. Am fost devastat. Tumoarea îmi creștea pe glanda hipofiză – ceea ce îmi provoca nevoia de a bea apă tot timpul”, a mărturisit pacientul.
Jonathan a învins boala, iar acum practică parașutism pentru a strânge bani pentru oameni care se află în situația sa.




Cel mai violent atac la adresa lui Ilie Bolojan vine chiar din PNL, în timpul congresului: „Un farseur nepriceput, agresiv și încăpățânat. Omoară partidul”. Ceai, cremă de gălbenele și trimiteri la LGBT
DNA aruncă în aer „axa” Ciucu – Bolojan. Conexiuni între proiectele imobiliare din Sectorul 6 și „Omul lui Bolojan” din Oradea
Ce să facă și Polițeanu? Ce au făcut toți, în ultimii 35 ani: dă vina pe alții în timp ce leafa merge
