
La data de 26 iunie a.c., în jurul orei 15.00, polițiștii din cadrul Secției Rurale de Poliție Blejoi, în baza unor activități investigativ-operative, s-au deplasat în orașul Boldești-Scăeni, unde au depistat un bărbat, în timp ce comercializa mai multe bunuri ce nu-i aparțineau.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Din verificări, s-a stabilit faptul că un bărbat în vârstă de 45 de ani, din comuna Păulești, în calitate de conducător auto în cadrul unei societăți ce are ca obiect de activitate colectarea și reciclarea deșeurilor, ar fi oferit, spre comercializare, 20 de euro-paleți și 15 saci cu condimente, pe care trebuia să îi transporte de la sediul unei societăți, la sediul alteia.
Prejudiciul cauzat, de aproximativ 1.500 de lei, a fost recuperat în totalitate.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?






