La data de 14 februarie a.c., polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor Prahova au reținut un bărbat de 45 de ani, din Urlați, bănuit de comiterea infracțiunii de uciderea animalelor cu intenție, fără drept.
În fapt, la data de 13 februarie a.c., polițiștii au fost sesizați de către o persoană cu privire la faptul că un conducător auto ar fi ucis un câine, în timp ce se deplasa cu un autovehicul în comuna Dumbrava.
În baza sesizării, au fost efectuate verificări în vederea stabilirii situației de fapt, bărbatul în cauză fiind identificat și depistat la scurt timp de polițiști, iar ulterior condus la sediul unității de poliție în vederea audierii.
Astfel, în baza probatoriului administrat, față de acesta a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore.
În cauză, polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de uciderea animalelor cu intenție, fără drept.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






