
Un șofer român care a circulat pe o autostradă din Austria cu viteza de 221 km/h a rămas fără permis și i-a fost și confiscat vehiculul.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Un șofer român a fost prins joi pe autostrada A1 în apropiere de St. Pölten, având o viteză de 221 km/h, relatează
Astfel, el a depășit limita de viteză permisă de 130 km/h cu aproape 100 km/h.
Polițiștii l-au oprit pe bărbatul de 46 de ani și au efectuat imediat un control.
Ca urmare a încălcării majore a vitezei, șoferului i-a fost suspendat permisul de conducere pe loc și i-a fost confiscat vehiculul.
De asemenea, el a fost obligat să achite o cauțiune.
Șoferul va fi acum raportat autorităților competente de administrare a districtului pentru a fi sancționat.
Maduro strigă „pace”, în timp ce Trump a trimis cel mai mare portavion american în apropierea Venezuelei. Ce ar putea urma




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?

