Un șofer român de TIR s-a ales cu mai multe sancțiuni în Germania, după ce a blocat calea unei autospeciale de poliție aflate în misiune, scrie presa locală. El a condus în fața autospecialei câțiva kilometri.
Întâmplarea a avut loc miercuri, pe autostrada A3, în apropiere de Passau.
Mașina de poliție se afla în misiune, cu sirena și girofarul pornite, pe A3, în direcția Linz. În dreptul spațiului de odihnă Donautal-West, șoferul român în vârstă de 38 de ani al unui TIR a schimbat brusc banda, trecând pe cea eliberată de alți șoferi pentru poliție, și s-a lansat în depășirea unui autocamion care circula în fața lui. Șoferul și-a continuat manevra de depășire la viteză redusă pe o distanță de aproximativ doi kilometri, deși, potrivit poliției, banda se eliberase și putea să se reîncadreze și să lase drumul liber autospecialei.
Autoritățile germane l-au amendat pe șoferul român și i-au suspendat permisul de conducere.




Cel mai violent atac la adresa lui Ilie Bolojan vine chiar din PNL, în timpul congresului: „Un farseur nepriceput, agresiv și încăpățânat. Omoară partidul”. Ceai, cremă de gălbenele și trimiteri la LGBT
DNA aruncă în aer „axa” Ciucu – Bolojan. Conexiuni între proiectele imobiliare din Sectorul 6 și „Omul lui Bolojan” din Oradea
Ce să facă și Polițeanu? Ce au făcut toți, în ultimii 35 ani: dă vina pe alții în timp ce leafa merge

