
Scene de panică într-un centru comercial din București, unde o femeie de 49 de ani a fost reținută după ce ar fi distrus un amanet și ar fi fugit cu bijuterii în valoare de aproape 30 de mii de lei.
Potrivit anchetatorilor, totul ar fi pornit de la un conflict legat de un bun amanetat. Femeia ar fi făcut scandal, ar fi smuls și aruncat pe jos aparate electronice și un POS, apoi ar fi spart vitrina unei insule comerciale și ar fi furat mai multe bijuterii înainte să încerce să dispară.
Polițiștii au prins-o la scurt timp, iar prejudiciul a fost recuperat integral. Pe lângă furt calificat și distrugere, femeia este cercetată și pentru tulburarea ordinii și liniștii publice.
Video PHonline.ro
Loading...




VIDEO: Cum a reușit un ONG să racordeze la apă zeci de locuințe din Mimiu, după ce Primăria Ploiești a refuzat de două ori
Murim de râs! Soția primarului din Breaza, Bogdan Novac — fost haștagist USR-ist vopsit în PNL —, a ajuns să atace vechea gardă liberală după nominalizarea lui Adrian Veștea ca premier. Ce o recomandă pe influencerița Loredana să aibă opinii politice?
Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”




