Jumătate din țară a fost sub cod galben de ploi și vijelii până în această dimineață. În vestul și în centrul țării a plouat torențial și a căzut grindină, iar vântul a doborât copaci. Pe de altă parte, episodul de căldură va continua și în zilele următoare, mai ales în sudul țării.
-Doamne, ce mare este gheața!
În județul Sibiu au căzut bucăți de grindină cât oul de găină, iar furtunile au inundat mai multe străzi.
În Oradea a plouat atât de tare, încât mai multe pasaje din oraș au fost inundate.
Și în Arad a fost rupere de nori. Vijelia a pus la pământ mai mulți copaci și a smuls coșurile de gunoi. În zonă a fost cod roșu de furtună, iar vântul a bătut și cu 90 de kilometri pe oră.
Pompierii au intervenit și în Satu Mare, acolo unde vântul a rupt mai mulți copaci, un cablu electric a fost smuls și a ajuns pe șosea, iar un pasaj din oraș a fost inundat.




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”
