Recomandări video

Loading videos...

VIDEO „Doamne, ce mare este gheața!” Furtunile au făcut ravagii în jumătate de țară

VIDEO „Doamne, ce mare este gheața!” Furtunile au făcut ravagii în jumătate de țară

Jumătate din țară a fost sub cod galben de ploi și vijelii până în această dimineață. În vestul și în centrul țării a plouat torențial și a căzut grindină, iar vântul a doborât copaci. Pe de altă parte, episodul de căldură va continua și în zilele următoare, mai ales în sudul țării.

Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii

-Doamne, ce mare este gheața!

Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”

În județul Sibiu au căzut bucăți de grindină cât oul de găină, iar furtunile au inundat mai multe străzi.

Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?

În Oradea a plouat atât de tare, încât mai multe pasaje din oraș au fost inundate.

Și în Arad a fost rupere de nori. Vijelia a pus la pământ mai mulți copaci și a smuls coșurile de gunoi. În zonă a fost cod roșu de furtună, iar vântul a bătut și cu 90 de kilometri pe oră.

Pompierii au intervenit și în Satu Mare, acolo unde vântul a rupt mai mulți copaci, un cablu electric a fost smuls și a ajuns pe șosea, iar un pasaj din oraș a fost inundat.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468