
Presedintele ales al Consiliului Judetean Prahova, Virgiliu Nanu, a avut o intalnire de lucru cu directorul Termo Ploiesti, Bogdan Becheanu, dar si cu reprezentantii furnizorului de gaz Premier Energy, pe tema termoficarii municipiului in sezonul rece urmator.
Discutiile au vizat aspecte ce tin de colaborarea eficienta intre toti factorii implicati pentru ca ploiestenii sa beneficieze de caldura, in sezonul rece 2024-2025, fara sincope.
„Astăzi, alături de prefectul Emil Drăgănescu, am avut o întâlnire cu domnul Bogdan Becheanu, directorul S.C. Termo Ploiești și cu reprezentanții societății Premier Energy, furnizorul de gaz subvenționat.
„Având în vedere apropierea sezonului rece și faptul că voi prelua în curând conducerea Consiliului Județean Prahova, am dorit să mă asigur că locuitorii municipiului Ploiești vor beneficia în aceast sezon de iarnă, 2024-2025, de o furnizare a agentului termic fără deficiențe. Scopul întâlnirii a fost să ne asigurăm că există o colaborare eficientă între toți factorii implicați, pentru a garanta continuitatea serviciilor și confortul cetățenilor în perioada rece.”, a anuntat Virgiliu Nanu.




Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”
LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor
Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026






