Recomandări video

Loading videos...

Zeci de români s-au dat drept ucraineni în Germania și au primit bani și cazare. Dar un detaliu esențial i-a dat de gol până la urmă

Zeci de români s-au dat drept ucraineni în Germania și au primit bani și cazare. Dar un detaliu esențial i-a dat de gol până la urmă

Zeci de români impostori au fost prinși în Germania în timp ce pretindeau că sunt refugiați din Ucraina și că au nevoie de ajutor. Au primit bani și cazare.

Pică orașul pe noi, în timp ce administrația Polițeanu organizează drifturi și paranghelii! Podul de la Sud stă să se prăbușească, iar stâlpii de telegraf au început să cadă peste mașini!

Românii s-au prezentat în locurile unde autoritățile au oferit ajutor refugiaților. Au spus că sunt plecați din zona de conflict și au nevoie de sprijin, așa cum au făcut toți refugiați. Au beneficiat de toate condițiile: cazare, mâncare și ajutoare la orice oră.

ALO, Primăria! Încă un stâlp s-a prăbușit în Ploiești, chiar pe trecerea de pietoni! E al doilea caz în două zile!

Problema a apărut când mai mulți voluntari și-au dat seama că mulți dintre refugiați nu vorbeau ucraineană, ceea ce le-a și atras atenția. A fost deschisă o anchetă și așa și-au dat seama că doar în sud vestul țării sunt peste de persoane care nu vin din Ucraina, ci doar peretind acest lucru. Printre ei s-ar afla și mulți români, care au profitat de situația din Ucraina și de bunăvoința autorităților de la Berlin.

Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?

Germania este una dintre țările care a primit peste un milion de ucraineni, arată cele mai recente date de la Consiliul Europei. Cei care au ajuns aici au beneficiat de protecție imediată și de sprijin.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468