
Ziua Drapelului a fost marcată la Ploiești printr-o ceremonie care a avut loc, vineri, pe esplanada Palatului Culturii.
Garda de onoare a înălțat drapelul pe catarg, iar ceremonia s-a încheiat cu defilarea militarilor. Printre oficialitățile prezente, s-au numărat deputatul PSD Bogdan Toader, prefectul de Prahova Daniel Nicodim, vicepreședintele CJ Prahova, Vlad Dumitrescu și consilierul local Mihai Apostolache (România în Acțiune).
,,Am participat astăzi la ceremonia dedicată Zilei Drapelului Național.
În fiecare 26 iunie cinstim tricolorul, un simbol care a fost prezent în cele mai importante momente din istoria României și care continuă să ne reprezinte, oriunde ne-am afla.
La mulți ani de Ziua Drapelului României!,, a transmis deputatul PSD Bogdan Toader.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?
Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”






