
Doi bărbați au fost reținuți după ce ar fi sustras produse petroliere
La data de 10 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova, în baza unor informații deținute au surprins, în flagrant delict, doi bărbați în timp ce sustrăgeau 85 de litri de combustibil dintr-o cisternă.
În fapt, cei doi bărbați cu vârstele de 36, respectiv 52 de ani, în calitate de conducători auto ar fi efectuat împreună o cursă de livrare la stațiile de distribuție a carburanților, ocazie cu care au păstrat din cantitatea de livrat o anumită parte în scopul de a și-o însuși ulterior, fapt petrecut la întoarcerea din cursă, într-o parcare din comuna Brazi.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
În urma cercetării la fața locului a fost identificat și ridicat de pe autocisternă un dispozitiv artizanal electronic acționat cu o telecomandă.
În baza probatoriului administrat față de cei doi bărbați a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentați unității de parchet competente pentru luarea unei alte măsuri preventive.
Cercetările sunt continuate de polițiștii Serviciului de Ordine Publică în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






