Recomandări video

Loading videos...

Bărbat tâlhărit, în zona McDonalds nord, în Ploiești. Agresorii i-au luat banii

Bărbat tâlhărit, în zona McDonalds nord, în Ploiești. Agresorii i-au luat banii

Doi tineri din Ploiești au atacat un bărbat, în noaptea de luni spre marți, în zona Nord a Ploieștiului, în apropiere de McDonalds. 

Teorie lansată de Sebastian Ghiță: „Red alert! Partidele Pro Occident sunt obligate să ajungă la o soluție de guvernare”

Agresorii i-au luat banii pe care îi avea la el, aproximativ 100 de lei.

După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?

Cei doi au fost prinși și reținuți pentru 24 de ore, urmând să fie prezentați instanței.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

„Polițiștii Secției nr. 2 de Poliție Ploiești au reținut două persoane bănuite de comiterea infracțiunii de tâlhărie calificată, în urma unei intervenții prompte și eficiente.

În noaptea de 1 iulie a.c., în jurul orei 1.45, doi tineri ar fi deposedat, prin acte de violență, un bărbat de o sumă de bani.

Imediat după sesizarea faptei, polițiștii au demarat activități investigative complexe și au acționat cu operativitate, reușind, într-un timp foarte scurt, identificarea și depistarea persoanelor bănuite, ambii fiind din municipiul Ploiești.

Ca urmare a administrării probatoriului, polițiștii au dispus reținerea acestora pentru 24 de ore, urmând ca cei doi să fie prezentați unității de parchet competente, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Cercetările sunt continuate de polițiști, în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată”, a transmis IPJ Prahova.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468