
Lucrările la grădinița nouă construită la Florești avansează rapid. Mulți dintre cei care se implică în finalizarea proiectului sunt locuitori ai comunei.
Primarul localității, Simona David, a efectuat, zilele trecute, o nouă vizită de lucru pe șantierul viitoarei grădinițe.
“Am fost, din nou, la Grădinița cu program prelungit pentru a vedea cum se mișcă lucrurile pe șantier. Sunt foarte nerăbdătoare să văd finalul proiectului!
M-a bucurat extrem de mult să aflu că mai mult de jumătate dintre muncitorii care lucrează aici sunt din comuna noastră!
Îi felicit pe această cale pe toți cei implicați în acest proiect, la care eu țin foarte mult, pentru felul în care se fac progrese vizibile într-un timp atât de scurt!”, a declarat Simona David.
Sursa: Telegrama.ro




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






