Recomandări video

Loading videos...

Consiliul Judetean vrea sa monteze camere video pe drumurile si in intersectiile din Prahova. Buget alocat, 5,7 milioane de euro

Consiliul Judetean vrea sa monteze camere video pe drumurile si in intersectiile din Prahova. Buget alocat, 5,7 milioane de euro

Câteva sute de camere video ar urma să fie instalate pe drumurile judeţene din Prahova şi în cele mai periculoase intersecţii, în cadrul unui proiect de monitorizare video derulat de Consiliul Judeţean, cu fonduri guvernamentale. Întreaga investiţie e estimată la peste 28 de milioane de lei, echivalentul a 5,7 milioane de euro, din care 16,5 ar urma să vină de la Ministerul Dezvoltării, prin Programul Naţional „Anghel Saligny”.

Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii

Consiliul Judeţean Prahova urmează să dezbată o propunere de actualizare a indicatorilor la un proiect care propune instalarea unor camere de monitorizare video de-a lungul drumurilor judeţene. Conform proiectului de hotărâre propus pe ordinea de zi a şedinţei de miercuri, valoarea totală a investiţiei este de puţin peste 28.120.000 de lei cu tot cu TVA. Valoarea finanţată de Ministerul Dezvoltării, prin Programul Naţional de Investiţii „Anghel Saligny”, va fi de puţin peste 16,5 milioane de lei, iar administraţia judeţeană ar trebui să suporte o cotă proprie de cofinanţare de aproximativ 11,6 milioane de lei.

Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”

Citeste intreaga stire AICI

Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468