
Sportivii secţiei de nataţie a CSM Ploieşti au cucerit 10 medalii la o competiție națională la care au concurat și vedetele înotului românesc, David Popovici și Vlad Stancu. Ei au participat, de vineri până duminică, la Cupa României pentru Seniori, Tineret şi Juniori, competiţie pe care Federaţia Română de Nataţie şi Pentatlon Modern a organizat-o în bazinul de la Otopeni. Au fost şase înotători înscrişi în concurs de Tamara Costache şi Ciprian Toma, iar rezultatele nu s-au lăsat aşteptate: 10 medalii, dintre care 5 de argint şi 5 de bronz!
Briana Păun a obţinut 8 medalii, astfel:
– vicecampioană de seniori, tineret şi juniori în proba de 800 m liber, cu timpul 9:01.87 minute;
– vicecampioană de juniori și medaliată cu bronz la seniori și tineret în proba de 1500 m liber, cu timpul 17:19.02 minute;
– vicecampioană de juniori și medaliată cu bronz la tineret în proba de 400 m liber, cu timpul 4:25.03.

Alte două medalii au venit din partea sportivei Erika Forțu:
– bronz la juniori în proba de 400 m liber cu timpul 4:32.82 minute;
– bronz la juniori în proba de 1500 m liber cu timpul 17:49.43 minute.
Tamara Costache a mai avut alți patru înotători înscrişi în concurs, dar care nu au reușit să urce pe podiumul de premiere: Denisa Păunescu, Andrei Octavian Lupu, Maria Dobrican, Teodora Andreea Radu




Teorie lansată de Sebastian Ghiță: „Red alert! Partidele Pro Occident sunt obligate să ajungă la o soluție de guvernare”
După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană






