Regele Charles își continuă vacanța în Valea Zălanului, în cătunul din Covasna unde iese în fiecare zi să se plimbe prin natură. Localnicii i-au trimis cadou o plăcintă uriașă.
O plăcintă uriașă, care este oferită în satele din Covasna numai la evenimente importante cum ar fi nunțile și botezurile, i-a fost adusă în dar Regelui Charles. Mai multe femei dintr-o localitate vecină au lucrat ore în șir la ea.
Femeie: „E o prăjitură. Să mai vină aici că e foarte frumoasă zona asta.”
La poarta regelui au apărut, din nou, zeci de turiști. Cu toții speră să schimbe măcar un salut cu suveranul britanic.
Bărbat: „E rege, totuși, până la urmă și o dată-n viață se întâmplă să-l vezi și m-aș bucura să dau mâna cu el, să-i spun: „Bine ai venit în România!”
Fetiță: „Vin de la Constanța și am așteptat foarte mult să ajung aici. Sunt o mare fană a lui. ”
Pentru localnicii din Valea Zălanului, orice vizită a Regelui Charles înseamnă, automat, și promovarea intensă a zonei.
Femeie: „Până acum nu prea știa lumea de Valea Zălanului. Acum cred c-o să fie și pe hartă.”
Regele Charles: România este mereu minunată.
Turist: Care este planta preferată din România?
Regele Charles: Turmeric. Iubesc să vin în România, tot ce e aici!




Teorie lansată de Sebastian Ghiță: „Red alert! Partidele Pro Occident sunt obligate să ajungă la o soluție de guvernare”
După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană


