Recomandări video

Loading videos...

Fetiţa de 8 ani din Argeş, călcată cu maşina chiar de mama ei, se află în continuare în stare critică: „Nu a văzut-o şi a luat-o cu maşina pe piept”

Fetiţa de 8 ani din Argeş, călcată cu maşina chiar de mama ei, se află în continuare în stare critică: „Nu a văzut-o şi a luat-o cu maşina pe piept”

Nenorocirea s-a întâmplat, ieri, în jurul orei Mama copilei, asistentă medicală la Spitalului Militar din Pitești se întorcea de la serviciu. Când a vrut să bage în curte maşina, cu spatele, fără să îşi dea seama, a lovit-o pe copilă.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

Martor: A intrat mama sa în cu maşina şi fetiţa i-a deschis poarta. Şi probabil zic unii oameni de pe aici, că a trecut prin faţă şi mama sa nu a văzut-o şi a luat-o cu maşina pe piept. 

Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

După ce a realizat ce s-a întâmplat, mama şi-a găsit puterea să scoată fetiţa de sub roțile maşinii, care au prins-o pe copilă ca într-o menghină. Femeia a reuşit să o ţină în viaţă până la sosirea echipajelor de salvare. A fost preluată de medici şi dusă de urgenţă la Spitalul de Pediatrie din Piteşti. 

La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani

Cătălin Cristescu, ISU Argeş: La sosirea echipajului de pompieri, victima fusese extrasă de către mama acesteia.

Reporter: Cum era, în ce stare era fetiţa?

Cătălin Cristescu, ISU Argeş: Fetiţa se afla în stop cardiorespirator, colegii mei începând manevrele de resuscitare. 

Din cauza rănilor foarte grave, fetiţa a fost transferată cu un elicopter la un spital din Capitală, unde se află în stare critică.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468