
Președintele PSD Ploiești, Bogdan Toader, a anunțat că, împreună cu grupul consilierilor locali social-democrați, va iniția un proiect de hotărâre pentru prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Potrivit acestuia, decizia vine în urma numeroaselor sesizări primite din partea cetățenilor și a asociațiilor de proprietari. Proiectul este semnat de consilierii locali PSD Paul Palaș, Robert Vîscan, Vasile Robescu, Gheorghe Sîrbu-Simion și Octavian Andrei Sandu.
Bogdan Toader susține că măsura ar fi trebuit adoptată încă din luna mai și acuză administrația locală că a întârziat luarea unei decizii în acest sens. Prin proiectul propus, social-democrații urmăresc menținerea sprijinului financiar pentru ploieștenii racordați la sistemul centralizat de termoficare, astfel încât aceștia să nu suporte integral costul gigacaloriei în sezonul cald.
Liderul PSD Ploiești și-a exprimat speranța că proiectul va beneficia de susținerea tuturor grupurilor politice din Consiliul Local și va fi votat în interesul cetățenilor.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?






