Recomandări video

Loading videos...

Cam ăsta e Petrolul ce va începe sezonul

Cam ăsta e Petrolul ce va începe sezonul

“În proporție de 95% acesta este lotul cu care vom ataca noul sezon”, a declarat Claudiu Tudor, președintele Petrolului, într-o intervenție la gsp.ro. Lotul Petrolului revine, astăzi, în țară după un periplu de trei săptămâni de pregătire în Slovenia și Austria. Ultimul test din această vară a echipei ploieștene s-a incheiat la egalitate, 1-1 (1-0) cu ocupanta locului 3 din ultima ediție a campionatului Croației, NK Osijek.

Petrolul a condus-o pe Osijek din prima repriză, după o execuție “marca” Costică Budescu: gol direct din corner! Petrolul mai putea înscrie în prima parte prin Meijers, Moldoveanu și Cojocaru. Și după reluare „galben-albaștrii” au avut momente în care au fost periculoși, cum s-a întâmplat la execuțiile lui Constantinescu și Dumitriu. Din păcate, pe final de joc defensiva petrolistă a cedat în fața lui Spoljiaric care a egalat cu un șut din interiorul careului.

Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”

Pentru gruparea ploieșteană a fost cea de-a două remiză din acest cantonament, după 0-0 cu NK Aluminij, bilanțul Petrolului mai cuprinzând și trei înfrângeri, toate în fața echipelor FK Skhnendija,FK Sarajevo și Panathinaikos Atena. Formația ploieșteană a primit liber după acest cantonament prelungit, iar în week-end o parte a componenților formației petroliste vor merge la Brașov acolo unde atacantul Gicu Grozav va face nunta cu handbalista Sorina Tîrcă-Grozav!

ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468