Un cioban în vârstă de 43 de ani, din județul Bălţăteşti, a fost amendat de poliţişti după ce a sunat la 112 şi a anunţat că s-a rătăcit în pădurea din comună, după ce ar fi fost fugărit de un urs, potrivit IPJ Neamț.
„Bărbatul a revenit cu mai multe apeluri, comunicând de fiecare dată altă locaţie. În urma activităţilor investigative desfăşurate de poliţişti, bărbatul aflat sub influenţa băuturilor alcoolice a fost identificat în localitatea Crăcăoani, acesta nefiind într-o situaţie de pericol”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, inspectorul Ramona Ciofu, citată de Agerpres.
Pentru apelarea nejustificată la serviciul 112, bărbatul a fost amendat.
Sebastian Ghiță taxează dur AUR și UDMR: „Pierzătorii zilei! Meciul va continua, prinde-l pe PSD!”




VIDEO: Infrastructura are prioritate în mandatul lui Virgil Nanu. A fost aprobat acordul cu CNAIR pentru lărgirea ieșirii spre Strejnicu și pasajul DN 1
CJ Prahova a aprobat încheierea acordului de parteneriat cu CNAIR pentru realizarea pasajului de la Strejnic

