
O tânără a fost cea care a găsit copilul, la aproximativ 200 de metri distanță de unitatea de învățământ. În primă față, ea a postat un mesaj pe o rețea de socializare ca să-i găsească părinții, apoi a aflat că minorul plecase de la grădiniță și chiar ea l-a adus înapoi la unitatea de învățământ.
Sebastian Ghiță taxează dur AUR și UDMR: „Pierzătorii zilei! Meciul va continua, prinde-l pe PSD!”
Angajații grădiniței și-au dat seama că micuțul lipsește, după ce fata care l-a găsit a postat un anunț pe Facebook
Deși grav, incidentul nu a fost raportat la poliție. Oamenii legii din Alba Iulia s-au sesizat după ce au văzut postarea pe Facebook. Au mers la grădiniță și au aflat că trei angajați ar fi trebuit să supravegheze băiatul, dar nimeni nu a observat când acesta a ieșit din grădiniță și nici minute bune după acest incident, nimeni nu și-a dat seama că acesta lipsește.
Polițiștii au deschis un dosar penal, fac cercetări pentru neglijență în serviciu și fac cercetări pentru a afla cum a fost posibil ca micuțul de nici doi ani să iasă din grădiniță și nimeni să nu observe.




Genul programului: ipocrizie. Cum a devenit justiția inamicul celor care până mai ieri ieșeau în stradă să o apere. După ce au aplaudat ani de zile condamnările adversarilor politici și făceau glume cu „statul paralel”, acum acuză sistemul că le fabrică dosare
VIDEO: Tinerii social-democrați prahoveni și-au ales conducerea, în prezența președintelui CJ Prahova, Virgil Nanu

