
Primaria municipiului Ploiesti a transmis un mesaj cu ocazia Zilei Politiei Romane, prin intermediul caruia au fost transmise felicitari, dar si multumiri oamenilor legii, pentru rolul lor in societate.
Primaria Ploiesti a reconfirmat ca va ramane un partener de incredere al institutiei Politiei.
„Poliția Româna este o instituție importantă a comunității noastre, un garant al legii, care apără drepturile și libertățile fundamentale ale cetățenilor și care duce neîncetat o luptă reală împotriva infracționalității.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Poliția Municipiului Ploiești, în special, rămâne un partener important al autorității publice locale, aflat permanent în slujba cetățenilor, care, prin responsabilitate și curaj, veghează asupra siguranței cetățenilor, echității sociale și încrederii în lege.
Mulțumim polițiștilor pentru modul profesionist în care își îndeplinesc, zi de zi, misiunea deosebită față de semeni și le dorim, tuturor, multă sănătate, putere de muncă și un sincer “La mulți ani”!”, este mesajul postat pe pagina de Facebook a Primariei Ploiesti.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






