Recomandări video

Loading videos...

180 de tone de deșeuri au fost colectate până acum. În Ploiești încă mai sunt mormane de gunoaie

180 de tone de deșeuri au fost colectate până acum. În Ploiești încă mai sunt mormane de gunoaie

Incepand de azi dimineata, operatorul de salubritate Bin Go Solutions SRL (fostul UWS) a inceput sa colecteze deseurile din Ploiesti, dupa ce Consiliul Local a decis ieri rezilierea contractului cu Asocierea Brantner-Roeco si ramanerea municipiului in ADI Deseuri.

Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii

Deoarece Branter nu avea avizele necesare pentru functionare si de mediu, autoritatile au recurs la aceste masuri rapide pentru a putea incepe colectarea efectiva a gunoaielor.

Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”

Echipele Bin Go Solutions au inceput colectarea la unitatile sanitare si scoli, iar apoi au trecut la platformele de gunoi dintre blocuri, incercand sa acopere cat mai multe cartiere.

Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?

Potrivit reprezentantilor companiei, doar astazi au fost ridicate peste 180 de tone de deseuri. Actiunea va continua in zilele urmatoare, pana cand situatia va reveni la normal.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468