
Prahoveanul dat dispărut ar fi plecat joi dimineață din spital și nu a mai revenit, astfel că reprezentanții unității medicale au decis să alerteze Poliția.
„La data de 12 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr.4 de Poliție Ploiești, au fost sesizați de către personalul unei unități medicale din municipiul Ploiești, despre faptul că numitul STOICA VASILE, de 52 de ani, din localitatea Cocorăștii Colț, pacient, ar fi plecat din incinta spitalului în cursul dimineții și nu a mai revenit.
Bărbatul este cunoscut cu probleme psihice”, se arată în apelul lansat de IJP Prahova.
Potrivit unor surse, acesta era internat la Buna Vestire, secție exterioară a Spitalului Județean de Urgență Ploiești.
Semnalmente bărbat dispărut – Vasile Stoica
Bărbatul are 75 de kilograme, înălțime circa 1,70 metri, păr brunet. Acesta nu prezintă semne particulare.
Persoanele care pot oferi detalii despre bărbatul în cauză sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție.




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”






