
Cătălina Bozianu, președintele PMP Prahova, candidează pentru Senatul României la București.
Cătălina Bozianu, președintele Partidului Mișcarea Populară (PMP) Prahova, a anunțat printr-o postare pe Facebook candidatura sa pentru Senatul României din partea alianței PMP-Forța Dreptei-Alternativa Dreaptă-PNȚ Maniu Mihalache.
Europarlamentarul Adrian Axinia (AUR): „Au început să-l lase nervii pe Nicușor Dan”
Bozianu a subliniat importanța echipei politice din care face parte, descriind-o drept „cea mai pregătită echipă de politicieni, oameni de dreapta, curajoși și cinstiți”.
„Candidez pentru Senatul României București din partea alianței PMP-Forța Dreptei-Alternativa Dreaptă- PNȚ Maniu Mihalache, alături de cea mai pregătită echipă de politicieni, oameni de dreapta, curajoși și cinstiți.
România are nevoie de o nouă direcție. Și noi suntem pregătiți să o oferim!
Unitatea noastră este puterea noastră!
Sub sigla Forței Drepte suntem pregătiți să aducem schimbarea pe care cu toții o așteptăm!”, a transmis Bozianu.




Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”
Bogdan Toader, PSD Prahova: Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază îi ajută pe români să facă față scumpirilor






