
Situatie aberanta, la Spitalul Municipal Ploiesti, unde pacientii sau apartinatorii acestora sunt nevoiti sa astepte cu orele pentru a se programa la consultatii medicale de specialitate.
Un cititor ne-a trimis la redactie o imagine de pe holul spitalului, unde aproximativ 200 de persoane asteapta la rand, la registratura.
Cititorul nostru spune ca pacientii vin cu noaptea in cap pentru a prinde un loc pe lista programarilor pentru consultatii.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
„S-a dat drumul la programari la Spitalul Suler…coada de peste 200 persoane la Registratura pentru programarea necesara efectuarii investigatiilor medicale periodice.”, spune cititorul care ne-a trimis imaginea.
Acesta a venit si cu o sugestie pe care o consideram necesara, mai ales in anul de gratie 2023:
„De ce nu se creeaza o platforma similara programarii la RAR sau inmatriculari auto? Lumea a venit de la 4 dimineata pentru ca altfel nu mai au posibilitatea de a efectua controlul decat peste alte 3 luni, pentru ca acum se fac programari pe 3 luni…de maine nu se mai fac!”, a mai spus sursa noastra.
Redactia Phonline.ro solicita conducerii spitalului identificarea masurilor necesare pentru ca pacientii sa poata sa beneficieze de serviciile medicale la standarde civilizate. Doar asa vom putea pretinde reactii pozitive ale oamenilor la adresa sistemului medical.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






