
UPDATE 10.40: Motociclistul de 21 de ani a fost declarat decedat
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Doi tineri, un băiar de 21 de ani și o fată de 15 ani, au fost grav răniți în urma unui accident care s-a produs vineri dimineață, în localitatea prahoveană Ciupelnița.
Cei doi mergeau pe motocicletă ți au intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 47 de ani.
Băiatul a fost dus la spital în stop cardio-respirator, în timp ce fata se afla în stare de inconșiență.
Potrivit unor surse, șoferița autoturismului ar fi pornit din fața unei case, fără să acorde prioritate.
„Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Ploiești, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, la data de 4 aprilie a.c, au fost sesizați despre producerea unui accident rutier în localitatea Dumbrava.
Din primele cercetări la fața locului a reieșit faptul că o femeie de 47 de ani, care conducea un autoturism, pe Drumul Județean 101F ar fi intrat în coliziune cu o motocicletă condusă de un tânăr de 21 de ani.
În urma producerii accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală atât a conducătorului moto cât și a unei minore de 15 ani.
Aceștia au fost transportați la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Din cauza leziunilor suferite conducătorul moto nu a putut fi testat cu aparatul etilotest urmând să îi fie recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea situației de fapt și luarea măsurilor legale care se impun, în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a transmis IPJ Prahova.
Foto cu caracter ilustrativ




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?






