De la extaz la agonie!

Trecerea de la extaz la agonie poate dura și 20 de minute. După prestația modernă arătată în jocul cu Serbia pentru handbalistele României a urmat disputa cu Danemarca, iar tricolorele au rezistat în prima parte a primei reprize. După care, pe lîngă valoarea danezelor, au ieșit la iveală numeroasele greșeli ale handbalistelor noastre, atât în apărarea cât și în atac. Toate aceastea au dus la o diferență finală de 16 goluri! 23-39 reprezintă unul dintre cele mai usturătoare eșecuri pentru România la un Campionat Mondial.

După meci, selecționerul României, Florentin Pera, a declarat că a încercat să facă multe cu fetele sale, dar le-au ieșit prea puține:”Am încercat să dăm totul, să jucăm cu inima. Am încercat să schimbăm ceva în echipa noastră. De asemenea, când Danemarca a avut un avantaj mare de cinci-șase goluri am încercat să mai fac schimbări, dar nu a mers. Am pierdut meciul în prima repriză. Am avut câteva ocazii bune, ok, am ratat în câteva situații unu-la-unu. Îmi pare rău pentru meci, dar asta e viața, trebuie să ne mobilizăm și să luptăm în continuare. Am încredere în jucătoarele mele. Avem echipă bună și putem juca mai bine”, a spus Pera.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

România a terminat pe locul al doilea grupa E, după două victorii și o înfrângere, calificându-se în faza grupelor principale Pentru Crina Pintea și colegele sale urmează alte trei partide, cu Germania (joi, 7 decembrie, ora 19), cu Japonia (sâmbătă, 9 decembrie, ora 16.30) și cu Polonia (luni, 11 decembrie, ora 19). Prima, cea cu Germania, ar trebui câstigată astfel încât fetele să aibă șanse mari să-și îndeplinească obiectivul, calificarea pe un loc care să asigure prezența la un turneu preolimpic. Sursa foto:facebook/federatia romana de handbal

Surse/ Licitație măsluită, la CJ Prahova: Vicele Cristian Apostol a dat ordin ca firma unei foste consiliere PNL să câştige transportul de persoane în Prahova

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191